XFL 2022 Draft Tracker: Live Draft Results and Rosters From Day 1 and Day 2

With the inaugural draft taking place over the next three days, here are the complete 2022 XFL Draft results for every round.

Jump around this article Click to show

“Don’t call it a comeback.” Well, alright, I guess you could technically call it a comeback, as the XFL has found new life for a whopping third time. This iteration of the once-popular league will be helmed by new owner Dwayne “The Rock” Johnson, who will look to take over the spring league market from the USFL. As has become customary for these new leagues, they will be holding their inaugural draft with over 1,700 players available in the pool. Here is a live look at the 2022 XFL Draft results from the three-day event.

Note that we will update this article as the day continues and each team makes their selections. 

XFL Draft Tracker and Results: Day 1

Round 1 Results – Offensive Skill

1.01 – D.C. Defenders
Abram Smith
RB, Baylor

1.02 – St. Louis BattleHawks
Marcell Ateman
WR, Oklahoma State

1.03 – San Antonio Brahmas
Jacques Patrick
RB, Florida State

1.04 – Orlando Guardians
Charleston Rambo
WR, Miami

1.05 – Vegas Vipers
Martavis Bryant
WR, Clemson

1.06 – Seattle Sea Dragons
Kevin Shaa
WR, Liberty

1.07 – Arlington Renegades
Sal Cannella
TE, Auburn

1.08 – Houston Roughnecks
Adrian Killins
RB, Central Florida

Round 2 Results – Offensive Skill

2.09 – Houston Roughnecks
Garrett Owens
TE, Duquesne

2.10 – Arlington Renegades
De’Montre Tuggle
RB, Ohio

2.11 – Seattle Sea Dragons
T.J. Hammonds
RB, Arkansas

2.12 – Vegas Vipers
John Lovett
RB, Penn State

2.13 – Orlando Guardians
Andrew Jamiel
WR, Stonehill

2.14 – San Antonio Brahmas
Calvin Turner
RB, Hawaii

2.15 – St. Louis BattleHawks
Jamarcus Bradley
WR, Louisiana-Lafayette

2.16 – D.C. Defenders
Jaquez Ezzard
WR, Sam Houston State

Round 3 Results – Offensive Skill

3.17 – D.C. Defenders
K.D. Cannon
WR, Baylor

3.18 – St. Louis BattleHawks
Jaylen Smith
TE, Louisville

3.19 – San Antonio Brahmas
Kendrick Rogers
WR, Texas A&M

3.20 – Orlando Guardians
Stephen Guidry
WR, Mississippi State

3.21 – Vegas Vipers
Brandon Dillon
TE, Marian

3.22 – Seattle Sea Dragon
Juwan Green
WR, New York St-Albany

3.23 – Arlington Renegades
Lujuan Winningham
WR, Central Arkansas

3.24 – Houston Roughnecks
Cedric Byrd
WR, Hawaii

Round 4 Results – Offensive Skill

4.25 – Houston Roughnecks
Deontay Bournett
WR, USC

4.26 – Arlington Renegades
Brandon Arconado
WR, Washington State

4.27 – Seattle Sea Dragons
Jahcour Pearson
WR, Mississippi

4.28 – Vegas Vipers
Sean Price
TE, South Florida

4.29 – Orlando Guardians
Ryan Becker
TE, SMU

4.30 – San Antonio Brahmas
Jalen Tolliver
WR, Arkansas-Monticello

4.31 – St. Louis BattleHawks
Mataeo Durant
RB, Duke

4.32 – D.C. Defenders
Jazz Ferguson
WR, Northwestern State

Round 5 Results – Offensive Skill

5.33 – D.C. Defenders
Briley Moore-McKinney
TE, Kansas State

5.34 – St. Louis BattleHawks
Darrius Shepherd
WR, NDSU

5.35 – San Antonio Brahmas
Dylan Parham
TE, NC State

5.36 – Orlando Guardians
Hah-Maine Martin
RB, North Carolina A&T

5.37 – Vegas Vipers
Matt Jones
RB, Florida

5.38 – Seattle Sea Dragons
Brenden Knox
RB, Marshall

5.39 – Arlington Renegades
Keith Ford
RB, Texas A&M

5.40 Houston Roughnecks
Justin Smith
WR, Norfolk State

Round 6 Results – Offensive Skill

6.41 – Houston Roughnecks
Max Borghi
RB, Washington State

6.42 – Arlington Renegades
Shaun Beyer
TE, Iowa

6.43 – Seattle Sea Dragons
Damion Willis
WR, Troy

6.44 – Vegas Vipers
Jeff Badet
WR, Oklahoma

6.45 – Orlando Guardians
Dontez Byrd
WR, Tennessee Tech

6.46 – San Antonio Brahmas
Kalen Ballage
RB, Arizona State

6.47 – St. Louis BattleHawks
Brian Hill
RB, Wyoming

6.48 – D.C. Defenders
Ryquell Armstead
RB, Temple

Round 7 Results – Offensive Skill

7.49 – D.C. Defenders
Pooka Williams
RB, Kansas

7.50 – St. Louis BattleHawks
Jordan Thomas
TE, Mississippi State

7.51 – San Antonio Brahmas
Alize Mack
TE, Notre Dame

7.52 – Orlando Guardians
Devin Darrington
RB, Virginia

7.53 – Vegas Vipers
Isiah Macklin
WR, NC Central

7.54 – Seattle Sea Dragons
Rashard Davis
WR, JMU

7.55 – Arlington Renegades
Jacorey Sullivan
WR, Central Michigan

7.56 – Houston Roughnecks
Jontre Kirklin
WR, Louisiana State

Round 8 Results – Offensive Skill

8.57 – Houston Roughnecks
Aaron Nelson
WR, Delaware Vallet

8.58 – Arlington Renegades
Alex Ellis
TE, Tennessee

8.59 – Seattle Sea Dragons
Tayvian Cunningham
WR, Arizona

8.60 – Vegas Vipers
Mathew Sexton
WR, Eastern Michigan

8.61 – Orlando Guardians
Octayvius Miles
WR, Alabama A&M

8.62 – San Antonio Brahmas
Terry Wright
WR, Purdue

8.63 – St. Louis BattleHawks
Donteea Dye
WR, Heidelberg

8.64 – D.C. Defenders
Ethan Wolf
TE, Tennessee

Round 9 Results – Offensive Skill

9.65 – D.C. Defenders
Josh Hammond
WR, Florida

9.66 – St. Louis BattleHawks
Abdul Adams
RB, Syracuse

9.67 – San Antonio Brahmas
TJ Vasher
WR, Texas Tech

9.68 – Orlando Guardians
Patrick Smith
WR, Tennessee State

9.69 – Vegas Vipers
DeAndre Torrey
RB, North Texas

9.70 – Seattle Sea Dragons
Joshua Perkins
TE, Washington

9.71 – Arlington Renegades
Jackson Anthrop
WR, Purdue

9.72 – Houston Roughnecks
Darece Roberson
WR, Wayne St-Mi

Round 10 Results – Offensive Skill

10.73 – Houston Roughnecks
B.J. Byrd
Morehead State

10.74 – Arlington Renegades
Dexter Williams
RB, Notre Dame

10.75 – Seattle Sea Dragons
Scottie Phillips
RB, Mississippi

10.76 – Vegas Vipers
Saeed Blacknall
WR, Penn State

10.77 – Orlando Guardians
Dieuly Aristilde
WR, Bethel-Tn

10.78 – San Antonio Brahmas
Travis Jonsen
WR, Montana State

10.79 – St. Louis BattleHawks
Jovani Haskins
TE, Rutgers

10.80 – D.C. Defenders
Kahale Warring
TE, San Diego State

Round 11 Results – Offensive Skill

11.81 – D.C. Defenders
Lucky Jackson
WR, Western Kentucky

11.82 – St. Louis BattleHawks
Austin Proehl
WR, North Carolina

11.83 – San Antonio Brahms
DeAndre Goolsby
TE, Florida

11.84 – Orlando Guardians
Cody Latimer
WR, Indiana

11.85 – Vegas Vipers
Grayson Gunter
TE, Southern Miss

11.86 – Seattle Sea Dragons
Jaylon Redd
WR, Oregon

11.87 – Arlington Renegades
Jordan Smallwood
WR, Oklahoma

11.88 – Houston Roughnecks
Brycen Alleyne
RB, Delaware State

Round 12 Results – Defensive Backs

12.01 – Orlando Guardians
C.J. Holmes
CB, Jackson State

12.02 – San Antonio Brahmas
Luq Barcoo
CB, San Diego State

12.03 – St. Louis BattleHawks
Ben Deluca
S, UNC-Charlotte

12.04 – D.C. Defenders
Parnell Motley
CB, Oklahoma

12.05 – Houston Roughnecks
Raleigh Texada
CB, Baylor

12.06 – Arlington Renegades
De Vante Bausby
CB, Pittsburgh ST-KS

12.07 – Seattle Sea Dragons
Chris Jones
CB, Nebraska

12.08 – Vegas Vipers
Keylon Kennedy
CB, Garden City CC

Round 13 Results – Defensive Backs

13.09 – Vegas Vipers
Jameson Houston
CB, Baylor

13.10 – Seattle Sea Dragons
Antoine Brooks
CB, Maryland

13.11 – Arlington Renegades
Josh Hawkins
CB, East Carolina

13.12 – Houston Roughnecks
Ajene Harris
CB, USC

13.13 – D.C. Defenders
Dejuan Neal
CB, Shepherd

13.14 – St. Louis BattleHawks
Channing Stribling
CB, Michigan

13.15 – San Antonio Brahmas
Kary Vincent Jr.
CB, Louisiana State

13.16 – Orlando Guardians
Javaris Davis
CB, Auburn

Round 14 Results – Defensive Backs

14.17 – Orlando Guardians
Dee Virgin
CB, West Alabama

14.18 – San Antonio Brahmas
Bubba Bolden
S, Miami-Fl

14.19 – St. Louis BattleHawks
Quenton Meeks
CB, Stanford

14.20 – D.C. Defenders
Anthoula Kelly
CB, Fresno State

14.21 – Houston Roughnecks
A.J. Hendy
CB, Maryland

14.22 – Arlington Renegades
Will Hill
S, Florida

14.23 – Seattle Sea Dragons
Linden Stephens
CB, Cincinnati

14.24 – Vegas Vipers
Maurice Smith
S, Georgia

Round 15 Results – Defensive Backs

15.25 – Vegas Vipers
Mister Harriel
S, Cal St-Sacremento

15.26 – Seattle Sea Dragons
Shabari Davis
CB, Southeast Missouri State

15.27 – Arlington Renegades
Robert Nelson
CB, Arizona State

15.28 – Houston Roughnecks
Devin Hafford
CB, Tarleton State

15.29 – D.C. Defenders
Kentrell Brice
CB, Louisiana Tech

15.30 – St. Louis BattleHawks
Brandon Sebastian
CB, Boston College

15.31 – San Antonio Brahmas
Elijah jones
CB, Oregon State

15.32 – Orlando Guardians
Mike Lee
CB, Kansas

Round 16 Results – Defensive Backs

16.33 – Orlando Guardians
Antwan Collier
CB, Florida A&M

16.34 – San Antonio Brahmas
Abrea Nooker-Currin
S, Adams State

16.35 – St. Louis BattleHawks
Evan Fields
CB, Arizona State

16.36 – D.C. Defenders
Joshua Allan
CB, Miami-Oh

16.37 – Houston Roughnecks
Alexander Myres
CB, Houston

16.38 – Arlington Renegades
Shakur Browns
CB, Michigan State

16.39 – Seattle Sea Dragons
Reggie Robinson
CB, Tulsa

16.40 – Vegas Vipers
Nijuel Hill
CB, Delaware

Round 17 Results – Defensive Backs

17.41 – Vegas Vipers
Nick Pickett
S, Oregon

17.42 – Seattle Sea Dragons
Kareem Orr
CB, Tennessee-Chatt

17.43 – Arlington Renegades
Cameron Lewis
S, Lousiana State

17.44 – Houston Roughnecks
Kevin Toliver
CB, Louisiana State

17.45 – D.C. Defenders
Cortez Davis
CB, Hawaii

17.46 – St. Louis BattleHawks
Elijah Hamilton
CB, Louisiana Tech

17.47 – San Antonio Brahmas
Terrell Bonds
CB, Tennessee State

17.48 – Orlando Guardians
Maurice Smitherman
CB, Mississippi State

Round 18 Results – Defensive Backs

18.49 – Orlando Guardians
Marcus Murphy
CB, Mississippi State

18.50 – San Antonio Brahmas
Coney Durr
CB, Minnesota

18.51 – St. Louis BattleHawks
Jonathan Alexander
S, UNC-Charlotte

18.52 – DC Defenders
Santos Ramirez
S, Arkansas

18.53 – Houston Roughnecks
Jordan Mosley
CB, Maryland

18.54 – Arlington Renegades
Delonte Hood
CB, Peru State

18.55 – Seattle Sea Dragons
Qeynnterrio Cole
CB, Louisville

18.56 – Vegas Vipers
Antonio Philipps
CB, Ball State

Round 19 Results – Defensive Backs

19.57 – Vegas Vipers
Will Adams
CB, Virginia St

19.58 – Seattle Sea Dragons
Rojesterman Farris
CB, Hawaii

19.59 – Arlington Renegades
Rahim Moore
SAF, UCLA

19.60 – Houston Roughnecks
Branson Easterling
SAF, Dayton

19.61 – DC Defenders
Travon Fuller
CB, Tulsa

19.62 – St. Louis BattleHawks
D’Angelo Ross
CB, New Mexico

19.63 – San Antonio Brahmas
Ryan Lewis
CB, Pittsburgh

19.64 – Orlando Guardians
Roman Tatum
CB, Southern Illinois

Round 20 Results – Defensive Backs

20.65 – Orlando Guardians
Najeem Hosein
CB, Ferris St

20.66 – San Antonio Brahmas
Cedric Stone
SAF, Liberty

20.67 – St. Louis BattleHawks
Lukas Denis
CB, Boston College

20.68 – DC Defenders
Junior Faulk
CB, Delta St

20.69 – Houston Roughnecks
Michael Lawson
CB, Western Illinois

20.70 – Arlington Renegades
Abu Daramy-Swaray
CB, Colgate

20.71 – Seattle Sea Dragons
Kendall Karcz
SAF, St. Norbert

20.72 – Vegas Vipers
Deontay Anderson
CB, Houston

Round 21 Results – Defensive Backs

21.73 – Vegas Vipers
Adam Sparks
DB, Louisiana-Monroe

21.74 – Seattle Sea Dragons
Roder Cray
DB, Old Dominion

21.75 – Arlington Renegades
T.J. Green
DB, Clemson

21.76 – Houston Roughnecks
David Tolentino
DB, Grand View

21.77 – DC Defenders
C.J. Anthony
DB, Utah

21.78 – St. Louis BattleHawks
Tareke Lewis
DB, Utah

21.79 – San Antonio Brahmas
Tenny Adewusi
DB, Deleware

21.80 – Orlando Guardians
Shaquille Wiggins
DB, Tennessee

Round 22 Results – Defensive Backs

22.81 – Orlando Guardians
Matt Elam
DB, Florida

22.82 – San Antonio Brahmas
Jack Koerner
DB, Iowa

23.83 – St. Louis BattleHawks
Mike Hampton
DB, South Florida

24.84 – D.C. Defenders
Holton Hill
DB, Texas

22.85 – Houston Roughnecks
John Brannon
DB, Western Carolina

22.86 – Seattle Sea Dragons
Mykael Wright
DB, Oregon

22.88 – Vegas Vipers
Stephen Roberts
DB, Auburn

Round 1 Results – Defensive Front

1.01 – Vegas Vipers
Vic Beasley
OLB, Clemson

1.02 – Seattle Sea Dragons
Elijah Ponder
DT, Cincinnati

1.03 – Arlington Renegades
Otaro Alaka
ILB, Texas A&M

1.04 – Houston Roughnecks
Deandre Johnson
ILB, Miami-FL

1.05 – D.C. Defenders
Niles Scott
NT, Frostburg St

1.06 – St. Louis BattleHawks
Lakiem Williams
ILB, Syracuse

1.07 – San Antonio Brahmas
Justin Alexandre
DE, Incarnate Word

1.08 – Orlando Guardians
Nick Coe
DE, Auburn

Round 2 Results – Defensive Front

2.9 – Orlando Guardians
Gerald Willis
DT, Miami-FL

2.10 – San Antonio Brahmas
Riko Jeffers
ILB, Texas Tech

2.11 – St. Louis BattleHawks
Emeke Egbule
ILB, Houston

2.12 – D.C. Defenders
Andre Mintze
ILB, Vanderbilt

2.13 – Houston Roughnecks
John Daka
DT, JMU

2.14 – Arlington Renegades
Josiah Coatney,
DL, Mississippi

2.15 – Seattle Sea Dragons
Niko Lalos
DL, Dartmouth

2.16 – Vegas Vipers
Max Roberts
LB, Boston College

Round 3 Results – Defensive Front

3.17 – Vegas Vipers
Robert Windsor
DL, Penn St

3.18 – Seattle Sea Dragons
Curtis Weaver
DL, Boise State

3.19 – Arlington Renegades
Will Clarke
DL, West Virginia

3.20 – Houston Roughnecks
Tavante Beckett
LB, Marshall

3.21 – D.C. Defenders
Jacub Panasiuk
DL, Michigan St

3.22 – St. Louis BattleHawks
Willie Harvey
LB, Iowa State

3.23 – San Antonio Brahmas
Denzel Chukwukelu
DL. UTEP

3.24 – Orlando Guardians
Stansly Maponga
DL, Texas Christian

Round 4 Results – Defensive Front

4.25 – Orlando Guardians
Keonte Schad
DL, Oregon St

4.26 – San Antonio Brahmas
Youhanna Ghaifan
DL, Wyoming

4.27 – St. Louis BattleHawks
Lacale London
DT, Western Illinois

4.28 – D.C. Defenders
Fadol Brown
DT, Mississippi

4.29 – Houston Renegades
Elijah Qualls
DT, Washington

4.30 – Arlington Renegades
Davonte Lambert
DT, Auburn

4.31 – Seattle Sea Dragons
Austin Faoliu
DL, Oregon

4.32 – Vegas Vipers
Pita Taumoepenu
LB, Utah

Round 5 Results – Defensive Front

5.33 – Vegas Vipers
Jah’Sheem Martin
DL, Pace

5.34 – Seattle Sea Dragons
Jordan Evans
LB, Oklahoma

5.35 – Jessie Lemonier
LB, Liberty

5.36 – Houston Roughnecks
Austin Edwards
DL, Ferris St

5.37 – D.C. Defenders
Anthony Hines
LB, Texas A&M

5.38 – St. Louis BattleHawks
Kevin Atkins
DT, Fresno St

5.39 – San Antonio Brahmas
Owen Carney
LB, Illinois

5.40 – Orlando Guardians
Emmanuel Olenga
DL, Tennessee St

Round 6 Results – Defensive Front

6.41 – Orlando Guardians
Terrace Smith
LB, Florida State

6.42 – San Antonio State
Omari Cobb
LB, Marshall

6.43 – St. Louis BattleHawks
Drew Singleton
LB, Rutgers

6.44 – D.C. Defenders
Dame Ndiaye
DL, Portland St

6.45 – Houston Roughnecks
Chauncey Rivers
DL, Mississippi St

6.46 – Arlington Renegades
Bruce Hector
DL, South Florida

6.47 – Seattle Sea Dragons
Tre Walker
LB, Idaho

6.48 – Vegas Vipers
D.J. Calhoun
LB, Arizona St

Round 7 Results – Defensive Front

7.49 – Vegas Vipers
P.J. Dawson
LB, Texas Christian

7.50 – Seattle Sea Dragons
Daniel Joseph
DL, NC State

7.51 – Arlington Renegades
Ryan Mueller
LB, Kansas St

7.52 – Houston Renegades
Tariqious Tisdale
DL, Mississippi

7.53 – D.C. Defenders
Jamal Brooks
LB, South Alabama

7.54 – St. Louis BattleHawks
Elorm Lumor
DL, Townson

7.55 – San Antonio Brahmas
Prince Emili
DL, PEnn

7.56 – Orlando Guardians
Terrace Plummer
LB, Central Florida

Round 8 Results – Defensive Front

8.57 – Orlando Guardians
Caeveon Patton
DL, Texas St

8.58 – San Antonio Brahmas
Andrzej Hughes-Murray
LB, Oregon St

8.59 – St. Louis BattleHawks
Glen Robinson
DL, Purdue

8.60 – D.C. Defenders
Joseph Wallace
DL, Sam Houston St

8.61 – Houston Roughnecks
Ellis Brooks
LB, Penn St

8.62 – Arlington Renegades
Doug Costin
DL, Miami-OH

8.63 – Seattle Sea Dragons
Emmanuel Smith
LB, Vanderbilt

8.64 – Orlando Guardians
C.J. Avery
LB, Louisville

Round 9 Results – Defensive Front

9.65 – Vegas Vipers
Laron Stokes
DL, Oklahoma

9.66 – Seattle Sea Dragons
Antwuan Jackson
DL, Ohio St

9.67 – Arlington Renegades
Nick Temple
LB, Cincinnati

9.68 – Houston Roughnecks
Diego Fagot
LB, Naval Academy

9.69 – D.C. Defenders
Aaron Sterling
LB, South Carolina

9.70 – St. Louis BattleHawks
Mike Rose
LB, Iowa St

9.71 – San Antonio Brahmas
Joel Dublanko
LB, Cincinnati

9.72 – Orlando Guardians
Khristian Tate
DL, Georgetown

Round 10 Results – Defensive Front

10.73 – Orlando Guardians
Jacoby Jones
DL, Texas

10.74 – San Antonio Brahmas
Drew Beesley
DL, Michigan St

10.75 – St. Louis BattleHawks
Seth Walker
DL, Dartmouth

10.76 – D.C. Defenders
Jarrell Owens
DL, Oklahoma St

10.77 – Houston Roughnecks
C.J. Brewer
DL, Coastal Carolina

10.78 – Arlington Renegades
Josh Watson
LB, Colorado St

10.79 – Seattle Sea Dragons
Tuzar Skipper
LB, Toledo

10.80 – Vegas Vipers
Rod Henderson
DT, Alabama St

Round 11 Results – Defensive Front

11.81 – Vegas Vipers
Jawuan Johnson
LB, Texas Christian

11.82 – Seattle Sea Dragons
P.J. Hall
DT, Sam Houston St

11.83 – Arlington Renegades
Isiah Graham-Mobley
LB, Boston College

11.84 – Houston Roughnecks
Jaquan Artis
DL, Lenoir-Rhyne

11.85 – D.C. Defenders
Jordan Williams
DL, Virginia Tech

11.86 – St. Louis BattleHawks
Phil Campbell
LB, Pittsburgh

11.87 – San Antonio Brahmas
Mike Tverdov
DE, Rutgers

11.88 – Orlando Guardians
Decalon Brooks
LB, Florida

Round 1 Results – Offensive Line

1.01 – Houston Roughnecks
Jack Snyder
OL, San Jose St

1.02 – Arlington Renegades
Cameron Hunt
OL, Oregon

1.03 – Seattle Sea Dragons
Chris Owens
OL, Alabama

1.04 – Vegas Vipers
Antonio Garcia
OL, Troy

1.05 – Orlando Guardians
Brandon Murphy
OL, Memphis

1.06 – San Antonio Brahmas
Luke Juriga
OL, Western Michigan

1.07 – St. Louis BattleHawks
Jaryd Jones-Smith
OL, Pittsburgh

1.08 – D.C. Defenders
T.J. Storment
OL, Texas Tech

Round 2 Results – Offensive Line

2.09 – D.C. Defenders
Cody Conway
OL, Syracuse

2.10 – St. Louis BattleHawks
Shane Carpenter
OL, Louisiana tech

2.11 – San Antonio Brahmas
Darius James
OL, Auburn

2.12 – Orlando Guardians
Kamalie Matthews
OL, Murray St

2.13 – Vegas Vipers
Ben Petrula
OL, Boston College

2.14 – Seattle Sea Dragons
Michal Menet
OL, Penn St

2.15 – Arlington Renegades
Garrett McGhin
OL, East Carolina

2.16 – Houston Roughnecks
Desmond Noel
OL, Florida Atlantic

Round 3 Results – Offensive Line

3.17 – Houston Roughnecks
Shamarious Gilmore
OL, Georgia St

3.18 – Arlington Renegades
Mike Horton
OL, Auburn

3.19 – Seattle Sea Dragons
Jacob Capra
OL, San Diego St

3.20 – Vegas Vipers
Dohnovan West
OL, Arizona St

3.21 – Orlando Guardians
Jachai Baker
OL, South Alabama

3.22 – San Antonio Brahmas
Willie Wright
OL, Tulsa

3.23 – St. Louis BattleHawks
Steven Gonzalez
OL, Penn ST

3.24 – D.C. Defenders
TY Clary
OL, Arkansas

Round 4 Results – Offensive Line

4.25 – D.C. Defenders
Greg Long
OL, Purdue

4.26 – St. Louis BattleHawks
Jay Williams
OL, Florida A&M

4.27 – San Antonio Brahmas
Marcus Tatum
OL, Central Florida

4.28 – Orlando Guardians
T.J. Bradley
OL, Maryland

4.29 – Vegas Vipers
Jamil Demby
OL, Maine

4.30 – Seattle Sea Dragons
Julien Davenport
OL, Bucknell

4.31 – Arlington Renegades
Darta Lee
OL, Utep

4.32 – Houston Roughnecks
Sam Cooper
OL, Merrimack

Round 5 Results – Offensive Line

5.33 – Houston Roughnecks
Tommy Champion
OL, Mississippi St

5.34 – Arlington Renegades
Cam Carter
OL, Murray ST

5.35 – Seattle Sea Dragons
Liam Jimmons
OL, USC

5.36 – Vegas Vipers
Clayton Bradley
OL, UNLV

5.37 – Orlando Guardians
Joshua Frazier
OL, Alabama

5.38 – San Antonio Brahmas
Malcolm Bunchie
OL, UCLA

5.39 – St. Louis BattleHawks
Jon Toth
OL, Kentucky

5.40 – D.C. Defenders
D’Marcus Hayes
OL, Georgia

Round 6 Results – Offensive Line

6.41 – D.C. Defenders
Michael Maietti
OL, Missouri

6.42 – St. Louis BattleHawks
Tison Gray
OL, South Carolina St

6.43 – San Antonio Brahmas
Roubbens Joseph
OL, Buffalo

6.44 -Orlando Guardians
Zeveyon Furcron
OL, Southern Illinois

6.45 – Vegas Vipers
Michael Miller
OL, Washburn

6.46 – Seattle Sea Dragons
Paul Grattan
OL, UCLA

6.47 – Arlington Renegades
Boe Wilson
OL, Western Kentucky

6.48 – Houston Roughnecks
Kary Kutsch
OL, Colorado

Round 7 Results – Offensive Line

7.49 – Houston Roughnecks
Dareuan Parker
OL, Mississippi St

7.50 – Arlington Renegades
Jake Stetz
OL, Boise St

7.51 – Seattle Sea Dragons
Frank Ball
OL, Virginia State

7.52 – Vegas Vipers
Quinterrius Eatmon
OL, South Florida

7.53 – Orlando Guardians
Jordan Ighofose
OL, Grambling

7.54 – San Antonio Brahmas
Norman Price
OL, Southern Miss

7.55 – St. Louis BattleHawks
Daishawn Dixon
OL, San Diego St

7.56 – D.C. Defenders
Dwayne Wallace
OL, Kansas

Round 8 Results – Offensive Line

8.57 – D.C. Defenders
Tyler Witt
OL, Purdue

8.58 – St. Louis BattleHawks
Bryce Foxworth
OL, Southern Miss

8.59 – San Antonio Brahmas
Kohl Levao
OL, Hawaii

8.60 – Orlando Guardians
Jalen Spady
OL, Florida A&M

8.61 – Vegas Vipers
Avery Young
OL, Auburn

8.62 – Seattle Sea Dragons
Tyrin Arceneaux
OL, West Georgia

8.63 – Arlington Renegades
Brian Folkerts
OL, Washington

8.64 – Houston Roughnecks
Dylan Pasquali
OL, Ferris St

Round 9 Results – Offensive Line

9.65 – Houston Roughnecks
Alex Mollette
OL, Marshall

9.66 -Arlington Renegades
Keene Forbes
OL, Florida A&M

9.67 – Seattle Sea Dragons
Jovann Letuli
OL, Akron

9.68 – Vegas Vipers
Tony Adams
OL, NC State

9.69 – Orlando Guardians
Shawn Page
OL, Merrimack

9.70 – San Antonio Brahmas
Jonathan Irizarry
OL, Mississippi Valley St

9.71 – St. Louis BattleHawks
Christian Olmstead
OL, Findlay

9.72 – D.C. Defenders
Liam Fornadel
OL, JMU

Round 10 Results – Offensive Line

10.73 – D.C. Defenders
Pass

10.74 – St. Louis BattleHawks
Pass

10.75 – San Antonio Brahmas
Pass

10.76 – Orlando Guardians
Sunday Deng
OL, Northwestern Oklahoma St

10.77 – Vegas Vipers
Tre Johnson
OL, Jackson St

10.78 – Seattle Sea Dragons
Pass

10.79 – Arlington Renegades
Pass

10.80 – Houston Roughnecks
Pass

Round 11 Results – Offensive Line

11.81 – Houston Roughnecks
Pass

11.82 – Arlington Renegades
Pass

11.83 – Seattle Sea Dragons
Pass

11.84 – Vegas Vipers
Fernando Frye
OL, East Carolina

11.85 – Orlando Guardians
Pass

11.86 – San Antonio Brahmas
Pass

11.87 – St. Louis BattleHawks
Pass

11.88 – D.C. Defenders
Pass

XFL Draft Tracker and Results: Day 2

Round 1 Results – Specialists

1.01 – Arlington Renegades
Taylor Russolino
PK, Millsaps

1.02 – D.C. Defenders
Daniel Whelan
PT, Cal-Davis

1.03 – St. Louis Battlehawks
Sterling Hofrichter
PT, Syracuse

1.04 – Vegas Vipers
Michael Carrizosa
PT, San Jose State

1.05 – Houston Roughnecks
Hunter Duplessis
PK, TX-San Antonio

1.06 – Orlando Guardians
Jose Borregales
PK, Miami-Fl

1.07 – San Antonio Brahmas
Rex Sunahara
LS, West Virginia

1.08 – Seattle Sea Dragons
Thomas Fletcher
LS, Alabama

Round 2 Results – Specialists

2.09 – Seattle Sea Dragons
Cameron Nizialek
PT, Georgia

2.10 – San Antonio Brahmas
John Parker Romo
PK, Virginia Tech

2.11 – Orlando Guardians
Tommy Auger
TE, St. John’s MN

2.12 – Houston Roughnecks
Brian Khoury
DE, Carnegie-Mellon

2.13 – Vegas Vipers
Bailey Giffen
K, Lamar

2.14 – St. Louis Battlehawks
Donald Hageman
PK, San Diego State

2.15 – D.C. Defenders
Erik Lawson
TE, East Carolina

2.16 – Arlington Renegades
Antonio Ortiz
LS, Texas Christian

Round 3 Results – Specialists

3.17 – Arlington Renegades
Marquette King
PT, Fort Valley State

3.18 – D.C. Defenders
Jacob Schum
PT, Buffalo

3.19 – St. Louis Battlehawks
Billy Taylor
LS, Rutgers

3.20 – Vegas Vipers
Adam Higuera
LS, Tulsa

3.21 – Houston Roughnecks
Race Porter
PT, Washington

3.22 – Orlando Guardians
Andrew Anckle
PT, McKendree

3.23 – San Antonio Brahmas
Brad Wing
PT, Louisiana State

3.24 – Seattle Sea Dragons
Brandon Ruiz
PK, Mississippi State

Quarterbacks Selected

Arlington Renegades

QB Drew Plitt
QB Kyle Sloter

D.C. Defenders

QB Eric Dungey

Houston Roughnecks

QB Kaleb Eleby
QB Brandon Silvers

Orlando Guardians

QB Quinten Dormady
QB Deondre Francois

San Antonio Brahmas

QB Jawon Pass
QB Anthony Russo

St. Louis BattleHawks

QB Ryan Willis
QB AJ McCarron

Seattle Sea Dragons

QB Ben DiNucci
QB Steven Montez

Vegas Vipers

QB Jalan McClendon
QB Luis Perez

2022 XFL Draft Order

XFL teams will reportedly need to carry 50-man rosters for the 2023 season. However, they will head into training camp with 66 players each, so the inaugural draft will be quite long. The league has not revealed the draft order outside of the first round. Here is when you can expect your favorite team to pick their signal callers.

1. D.C. Defenders
2. St. Louis BattleHawks
3. San Antonio Brahmas
4. Orlando Guardians
5. Vegas Vipers
6. Seattle Sea Dragons
7. Arlington Renegades
8. Houston Roughnecks

FEATURED
PFN NEWSLETTER

Every day, get free NFL updates sent straight to your inbox!